Krematorium zvířat Česká Lípa zahájilo činnost

Po téměř šesti letech příprav zahájilo v úterý 9. 8. 2016 Krematorium zvířat Česká Lípa svou činnost. V minulém týdnu bylo uděleno poslední potřebné povolení od Krajské veterinární správy. Zvířecí krematorium se sídlem v České Lípě, v průmyslové zóně Dubice je jediným v Libereckém kraji a celkově čtvrtým v České republice. Krematorium je určené ke spalování zvířat ze zájmových chovů a pomáhá majitelům v těžkých chvílích, kdy je opouští zvířecí kamarád.

„Domácí mazlíčci nás dělají šťastnými a jejich oddanost, láska a náklonnost k nám je čistá a nezištná. Jsou právoplatnými členy našich rodin a součástí našich životů. Nastane – li ten okamžik, kdy vás zvířecí kamarád navždy opouští, jsme tu pro něho i pro vás,“ říká Dalibor Novák, zakladatel společnosti Memory Crystal s.r.o., která zvířecí krematorium v České Lípě provozuje.

Důstojně se rozloučit a naposledy poděkovat za přítomnost ve vašem životě můžete vašemu mazlíčkovi právě ve zvířecím krematoriu. „Veškeré služby nabízíme přímo v krematoriu, poradíme s výběrem zvířecí urničky, šperků na popel či památečního skla se zataveným popelem“ dodává Dalibor Novák. Krematorium je otevřeno každý všední den od 8:00 do 17:00 hodin. Nepřetržitě je však zájemcům k dispozici NONSTOP linka 481 012 200, ta funguje včetně svátků a víkendů. „Zvířátko můžete po telefonické domluvě přivést přímo do krematoria, nebo ho vyzvedneme u Vás doma či veterinárního lékaře. Zajistíme převoz i uložení v chladicím boxu do termínu obřadu, který proběhne v naší obřadní síni,“ představuje služby Lukáš Illek, obchodní a marketingový ředitel společnosti.

„Často se nás lidé ptají, jak si mohou být jistí, že zvíře nezaměníme a dostanou popel právě ze svého zvířete,“ popisuje Lukáš Illek. Pro zajištění nezaměnitelnosti zvířete nebo popela používá krematorium Kremační přívěsek s unikátním kódem, který zvíře provází od okamžiku převzetí až po vsypání popela spolu s přívěskem do vybrané zvířecí urny. Je vyroben ze speciální keramiky, která odolá i vysoké teplotě při samotné kremaci.

Kremační pec je schválena pro zvířata do 90 kg. „Pec, kterou jsme instalovali, je vybavena nejmodernějšími technologiemi zaručujícími precizní zpopelnění. Všechny kremace budou prováděny individuálně, a bude-li mít majitel zvířátka zájem, může celý proces samostatné kremace sledovat přes kameru umístěnou nad pecí. Mezi krematoriem a kafilerií je obrovský technologický a především etický rozdíl.“ doplňuje Dalibor Novák. Po ukončení kremace je popel vychlazen a upraven v kremulátoru pro vsypání do urny, kterou si majitel vybral. Další možností uchování vzpomínek je i výroba skleněného pietního předmětu. „Výroba Památečního skla, je námi patentovaná technologie, při které se malé množství kremačního popele zataví do skleněného předmětu. Vzniká tak neobyčejně krásná a jemná kresba ve spojení s průsvitným křišťálem. Dveře jsou u nás vždy otevřeny. Přijďte se k nám podívat a my vám ukážeme, jak zde pracujeme,“ zve veřejnost k návštěvě Dalibor Novák.

 

Kontakt pro média

Lukáš ILLEK – obchodní a marketingový ředitel
T 777 021 526 | E lukas.illek@KrematoriumZviratCL.cz
www.krematoriumzviratcl.cz

 

Krematorium zvířat Česká Lípa - interiér přijímací místnosti
Krematorium zvířat Česká Lípa – interiér přijímací místnosti
Krematorium zvířat Česká Lípa - Mosazné zvířecí urny
Krematorium zvířat Česká Lípa – Mosazné zvířecí urny
Krematorium zvířat Česká Lípa - Památeční sklo
Krematorium zvířat Česká Lípa – Památeční sklo