Slovník pojmů

Hřbitov zvířat Niměřice

Zvířecí hřbitov je určen k důstojnému a bezpečnému pohřbení zemřelého zvířecího přítele. Současná legislativa umožňuje chovatelům pohřbít na vlastním pozemku pouze zvíře do 30 kg váhy, a to pouze za dodržení dalších podmínek. Nejvíce omezujícími podmínkami jsou vzdálenost 200 m od vodního zdroje, 100 m od obydlené budovy a 50 m od veřejné komunikace. Hrob musí být tak hluboký, aby nad tělem bylo nejméně 80 cm půdy. Jako desinfekci je nutné použít například chloramin nebo vápno. Problém s pohřbíváním do země je především v zimních měsících, kdy je půda promrzlá a pod sněhovou pokrývkou. Zvířecí hřbitov v Niměřicích je nejmladším a zároveň nejmodernějším zvířecím hřbitovem v České rebublice. Nabízí kapacitu až 1300 hrobových míst, která jsou rozdělena do několika sekcí dle velikosti zvířete. Pokud se rozhodnete využít kremace a máte urničku s popelem svého chlupatého parťáka, můžete na hřbitově využít k uložení popela vsypovou loučku.

Krematorium zvířat Česká Lípa

Krematorium zvířat slouží k důstojnému rozloučení s uhynulým domácím mazlíčkem. Provádí se zde především kremace psů, koček a dalších domácích mazlíčků do 90 kg. Krematorium pro zvířata je obdobou krematoria lidského, jen je o něco menší. Veškeré služby poskytuje přímo v prostorách krematoria na adrese Dubice 32, Česká Lípa. Jedná se o jediné zvířecí krematorium v Libereckém kraji. Služby zvířecího krematoria poskytujeme nejen pro okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec a Semily, naše služby využívají také majitelé domácích zvířátek ze severních či východních Čech. Kremace zvířat v Ústeckém kraji i Královehradeckém kraji jsou u nás stále častější. Kremace psů či kočiček jsme již dělali pro mnoho chovatelů z měst Teplice, Ústí nad Labem, Litoměřice, Chomutov, či z Jičína, Turnova či Trutnova.

Kremační pec

Kremační pec ve zvířecím krematoriu je zmenšeninou lidské kremační pece. Spalování zde probíhá ve dvou spalovacích komorách. Nejprve se zapne sekundární komora a vyhřeje se na teplotu minimálně 850 stupňů Celsia. Teprve po dosažení této teploty je možné zapálit i primární komoru. V té probíhá vlastní spálení těla. Uvolněné splodiny se dopalují ve druhé spalovací komoře. Díky dvoukomorovému spalování, kremační pec neprodukuje žádný dým ani zápach.

Kremační přívěsek

Kremační přívěsek je zárukou nezaměnitelnosti zvířátka a jeho popela. Kremační přívěsek má tvar srdíčka a je vyroben ze speciální keramiky, která odolá i vysoké teplotě v kremační peci. Při převzetí zvířátka ho ihned označíme tímto přívěskem s unikátním kódem. Tento kód pak provází zvířátko celým procesem kremace, včetně všech dokumentů, označení speciálního vaku pro uložení v kremačním boxu i pro označení ampulky s popelem určeným pro výrobu památečního skla. Po ukončení kremace a finální úpravě popela v kremulátoru, se kremační přívěsek vkládá spolu s popelem do vybrané zvířecí urničky. Podrobné informace o záruce nezaměnitelnosti při kremaci vašeho zvířátka nalezente i v sekci Záruka.

Kremulátor

Kremulátor je zařízení ve kterém se upravuje vychladlý kremační popel. Ten obsahuje drobné zlomky nespálených kostiček a v tomto zařízení se upraví na jemný prášek, který se následně vsypává do zvířecích uren či šperků na popel. Další informace k procesu kremace naleznete v Častých dotazech.

Stříbrné šperky na popel

Stříbrné šperky na popel slouží k uchování popela zemřelého domácího zvířátka. Šperky na popel obsahují malou dutinku, do které se vsype malinké množství popela. Své milované zvířátko tak můžete mít neustále při sobě. V naší nabídce naleznete velké množství stříbrných šperků na popel se zvířecími motivy. Prohlédnout si je můžete na našem e-shopu.

Kremace psa, kremace kočky

Zvířecí kremace probíhá obdobně, jako u kremace lidské. Nejprve je nutné zajistit transport zvířátka. Můžete ho k nám do krematoria zvířat přivézt po předchozí telefonické dohodě sami, nebo zvířátko u vás či veterinárního lékaře vyzvedneme sami. Při našem příjmu, dáme zvířátku Kremační přívěsek s unikátním kódem proti záměně. Pejsek nebo kočička, je umístěn do speciálního převozního vaku a následně umístěn do chladícího zařízení, kde čeká do termínu kremace. Pokud si budete přát poslední rozloučení, je možné využít naši malou obřadní síň. Zvířátko upravíme, učešeme, uložíme do vybrané rakve a připravíme květinovou výzdobu. Po rozloučení následuje samotná kremace pejska nebo kočičky. Po dokončení individuální kremace, je popel vychlazen a upraven v kremulátoru, kde se z popela stane jemný prášek, který je následně vsypán do vybrané zvířecí urny. Budete-li si přát zvláštní osobní pietní předmět, můžete si vybrat z naší nabídky Památečního skla. Jedná se o námi patentovanou technologii, při které se malinké množství kremačního popela zataí do skleněné plastiky či drobného skleněného šperku, přímo v naší sklářské huti. Ta se nachází v budově krematoria zvířat a budete-li si přát, můžete být výrobě vašeho památečního skla přítomni.

Zvířecí urna

Zvířecí urny slouží k uchování kremačního popela po kremaci domácího mazlíčka. Vyrábí se z mnoha materiálů a v nepřeberném množství designů. Společnost Memory Crystal s.r.o., která Krematorium zvířat Česká Lípa provozuje se zabývá také sklářskou výrobou ve vlastní huti. Vznikají zde krásné urny v různých designech a barvách. Velikost zvířecí urny je závislá na váze zvířátka a následném množství popela. V nabídce jsou urničky od objemu 0,5 litru až po 3,5 litru, které slouží k uchování popela z opravdu velkých plemen psů s váhou přes 80 kg. Zvířecí urny se vyrábí také z mosazi, keramiky, dřeva a dalších materiálů. Nabídku zvířecích uren včetně ceníku naleznete zde.

Ceník kremačních služeb

V Krematoriu zvířat Česká Lípa se snažíme, aby byla zvířecí kremace dostupná pro každého majitele domácího mazlíčka a každý měl možnost důstojně se rozloučit se svým zvířecím kamarádem. Kremace zvířat probíhá ve speciální kremační peci na plyn. Proces zpopelnění zvířátka je energeticky náročný a cena kremace je proto závislá především na hmotnosti zpopelňovaného zvířete. Abychom cenu udrželi na co nejnižší hranici, provádíme kremace ve vybraný kremační den, který vám vždy sdělíme na naší Nonstop lince 48 10 12 200. V kremační den, probíhají individuální kremace postupně jedna po druhé, díky tomu se v kremační peci dosahuje vyšších teplot a kremace trvají kratší dobu. Proto vám dokážeme nabídnout dostupné ceny zvířecích kremací. Z pohledu předpisů je nutné, aby každá individuální kremace zvířete proběhla v rakvi a následně byl popel vsypán do urny. Abychom cenu kremace zbytečně nenavyšovali, je cena kremace vždy včetně základní kartonové rakve a základní plastové urny. Přejete-li si provést kremaci vašeho zvířátka ve vybraný termín, nebo si vybrat jiný typ zvířecí rakve a její výzdoby, případně další nadstandardní služby, prohlédněte si kompletní ceník kremačních služeb, nebo nás kontaktuje na čísle Nonstop linky 48 10 12 200.